Jak przygotować się do matury?

Widmo zbliżającej się matury wisi nad uczniami szkół średnich już od pierwszego dnia nauki. Jednak matury wcale nie musisz się bać, jeżeli wiesz, jak zabrać się do nauki.
Na co zwrócić uwagę podczas nauki do matury? I jak nie tracić czasu?
Opracowaliśmy dla Ciebie kilka prostych kroków.

Korzystaj ze wskazówek

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) znajdziesz między innymi: arkusze maturalne z poprzednich lat, dokładne wytyczne dotyczące egzaminu, przykładowe arkusze maturalne, a nawet PRAWDZIWE, NAPISANE EGZAMINY. Możesz tam podejrzeć, jak wyglądają dobrze napisane matury.

Nie katuj się

Pamiętaj – sprintem nie przebiega się maratonu. Materiału naprawdę jest sporo, tym bardziej jeżeli chcesz solidnie przygotować się ze wszystkich przedmiotów. Wybierz planer lub kurs, który nie przygniecie Cię wiedzą. To nie sztuka powtórzyć wszystkie epoki literackie w jeden dzień, albo przestudiować tablice maturalne za jednym zamachem.
Tylko że w ten sposób jedyne co Ci się uda to spanikować, ale pożytku z tego żadnego nie będzie. Ponownie – nie tędy droga.

Pielęgnuj to, co już wiesz

Nie musisz wiedzieć wszystkiego. Dobre podstawy są konieczne, ale przede wszystkim ucz się tego, co naprawdę Cię interesuje. W ten sposób nie tylko szybciej zapamiętasz więcej treści, ale będziesz mieć poczucie wartości swojej wiedzy. A jeżeli na egzaminie wykażesz się ponadprzeciętną wiedzą z jakiegoś zagadnienia – na pewno odbije się to na twoim wyniku.

Zacznij odpowiednio wcześnie

Wiele osób odkłada powtórki do egzaminu na ostatnią chwilę. Ale miesiąc przed maturą nie ogarniesz całego materiału, tylko wpadniesz w panikę. A nie o to nam chodzi. Naukę dobrze sobie zaplanować nawet na cały ostatni rok w liceum. Jeżeli nie chcesz robić tego na własną rękę, w internecie znajdziesz mnóstwo przydatnych planerów z materiałem podzielonym na segmenty. Możesz też zapisać się na kurs przygotowania do egzaminu.

W #MATURAna5 prowadzimy regularne spotkania z egzaminatorami i nauczycielami, którzy pomogą Ci zdać maturę na luzie. Jeżeli chcesz dobrze napisać egzamin, dołącz do naszych kursów!